Złotówka słabnie – czy tego chcesz, czy nie. Oficjalna inflacja to obecnie 5% za miesiąc Lipiec (rok do roku) i podejrzewam, że w ciągu najbliższych 4-ech miesięcy ujrzymy co najmniej utrzymanie się jej na tym poziomie .

I o ile możemy jako ekonomiści rozmawiać sobie o wskaźnikach makroekonomicznych i je analizować, to jeśli makroekonomistą nie jesteś musisz wiedzieć, że inflacja tej wielkości oznacza nie mniej, ni więcej jak to, że Twoje dzisiejsze 100 PLN za rok będzie musiało urosnąć do 105 PLN, abyś mógł kupić te same produkty, w tej samej ilości. Łatwo to zaobserwować po rosnących cenach żywności, paliw, energii i wszystkim tym, co na co dzień stanowi nasz tzw. koszyk zakupowy.

Problem tylko polega na tym, że obecnie oferta lokat oszczędnościowych wygląda mniej więcej tak:

Źródło: jakoszczedzacpieniadze.pl

W najlepszym przypadku za trzymanie 100 PLN na koncie, za rok ujrzysz na nim 101,40 PLN. Oznacza to ni mniej, ni więcej że STRACISZ PRAWIE 4 PLN. Rocznie. Po 3 latach z Twojego majątku ubędzie ok. 11 PLN, czyli prawie 11% Twojego majątku pójdzie w dym.

Dlatego każdy, kto choć liznął kwestii finansów osobistych doskonale wie, że lokaty oszczędnościowe nie są rozwiązaniem dla tych, którzy w dzisiejszych czasach, czyli szalonego drukowania pieniądza, chcą oszczędzać i nie tracić.

Co masz zatem zrobić, gdy masz na koncie 20, 30, 50 czy 100 tys. PLN i nie chcesz tracić? Gdy chcesz, by ten kapitał rósł i za lat kilkanaście czy kilkadziesiąt stanowił Twoja emeryturę?

Cóż, zdradzę Ci sekret ludzi bogatych oraz tych, którzy bogacą się szybciej, niż inni.

Ludzie bogaci nie trzymają pieniędzy na koncie – trzymają je w aktywach, które dają im 10-krotnie więcej niż lokaty dla mas!

Pozorny Wybór, Czyli Edukacja Dla Mas

Tyle, że tej wiedzy nie znajdziesz na Onecie, WP czy scrollując Facebooka. Wiedza ta jest 'ukrywana’ przed Tobą, bo zadłużone rządy potrzebują wpływu z podatków jak studnia wody.

A największym wpływem dla państwa jest podatek VAT. Co go najlepiej napędza?

Konsumpcja.

Dlatego w obliczu niespotykanego dotąd dodruku pieniądza na całym świecie (dość powiedzieć, że dolar ma 230 lat historii, ale to w 2020 roku wydrukowano 1/3 wszystkich wydrukowanych dotychczas dolarów!) rządy wręcz zmuszają Cię do tego, byś bez odpowiedniej wiedzy nie trzymał pieniędzy na koncie, tylko je wydawał. Ewentualnie za pomocą najbardziej popularnych portali promują takie kwiatki:

Źródło: bankier.pl

Nagłówek ten mógłby równie dobrze brzmieć: 'Polacy ruszyli po mizerne procenty’ i nie byłoby to jakiekolwiek przekłamanie (wszelkie skojarzenia z weekendowymi procentami we Wtorek są niewskazane…).

Cóż więc powinieneś zrobić? Gdzie ulokować swoje pieniądze? Z jakiego instrumentu skorzystać?

Wiele osób zaczyna 'kombinować jak koń pod górkę’, zakłada 8 lokat po 10-20 tys. PLN w różnych bankach i cieszy się tym, że z 1,4% robi im się 3%. Brawo! Nadal jesteś 2 PLN w plecy!

Czy Twoim jedynym wyjściem z tej sytuacji jest tracić mniej?

Zdecydowanie nie!

Wiem, że mainstreamowe media cały czas prezentują Ci pozorny wybór, który jest de facto wyborem mniejszego zła. Tyczy się to niemal każdej sfery życiowej – partii politycznych (tylko dwie partie i dwa ośrodki władzy otrzymują 90% czasu antenowego), oszczędności (lokaty lub obligacje), możliwości zarobkowych (’w tych branżach zarabia się najwięcej’ lub opisy wyjeżdżających za granicę Polaków)… Mógłbym tak wymieniać w nieskończoność.

Bierze się to z wcześniej wymienionego przeze mnie powodu związanego z podatkami oraz z bardzo proste, ale szalenie skutecznej techniki manipulacji – antagonizowanie społeczeństwa i konieczność opowiedzenia się przez nie po 'jednej albo drugiej stronie barykady’ sprawia, że człowiek taki nie szuka innych rozwiązań.

Dlatego na własne potrzeby kilka lat temu opracowałem niezawodną strategię inwestycyjną. W 2019 roku opublikowałem jej zarys i główne wytyczne, a obecnie została ona nazwana przeze mnie Strategią Tytanów i dopieszczona w niemal każdym calu.

Tytani to byli mityczni pra-bogowie, poprzedzający bogów olimpijskich. Zrodzeni z Uranusa (Nieba) i Gai (Ziemi) dali początek bogom, a ci dalej całej ludzkości. Byli oni zatem wszystkim tym, co ludzkie, z wszelką boskością którą przypisujemy wiecznym.

Strategia Tytanów łączy to, co myślimy o ludziach bogatych (przyrównując ich w naszych głowach niemal do bogów) z naszym codziennym życiem i oszczędnościami oscylującymi wokół kilkudziesięciu czy kilkuset tysięcy złotych.

Te dwa światy da się pogodzić. I chciałbym, abyś dzisiaj zapamiętał tylko te 3 słowa: bezpieczeństwo, stabilność i zyskowność.

Mimo, że to o czym za chwilę przeczytasz jest podejściem nieszablonowym, bezpieczeństwo jest pierwszym warunkiem jaki jest wypełniany przez każdy ruch w ramach Strategii Tytanów.

Dlatego jeśli na Twoim koncie leży jakakolwiek większa gotówka, której na ten moment nie chcesz inwestować, wystarczy odpowiednio zaplanować większe wydatki, które będziesz z niej konsumował w ciągu najbliższych 3-5 lat, a resztę ulokować w sposób przedstawiony przeze mnie poniżej.

Lokaty i obligacje skurczą Twoje oszczędności o realne 11% w ciągu najbliższych 3 lat. 36 miesięcy to bardzo mało czasu, a Twoje 10 000 PLN za 3 lata kupi tyle, ile dzisiaj niecałe 9 000 PLN. Brzmi słabo… i ani trochę bezpiecznie.

Natomiast poniżej powiem Ci, w jaki sposób Twoje 10 000 PLN za 36 miesięcy może kupić tyle, ile dzisiejsze 13 310 PLN (już po uwzględnieniu inflacji), a w ciągu pięciu lat nawet się podwoić.

Gotowy?

Słowo Klucz Na Dziś

Słowem klucz jest tutaj: REIT.

Jeśli nie spotkałeś się jeszcze z określeniem REIT, to jest to Real Estate Investment Trust, czyli firma pozyskująca kapitał od inwestorów na giełdzie, która dalej inwestuje go w nieruchomości przynoszące zyski z najmu i owym zyskiem dzieli się z inwestorami.

Czytelnicy, którzy są ze mną od początków powstania MPB wiedzą doskonale, jak bardzo krytykowałem inwestowanie w nieruchomości oparte wyłącznie o REITy. Dla mnie wszystkie artykuły czy materiały na YouTube’ie próbujące udowodnić, że realnie z najmu możemy mieć co najwyżej 4% czy 5% netto, bo przy rynkowej rentowności rzędu kilku oczek więcej musimy uwzględnić w kosztach odświeżanie mieszkania, psujące się sprzęty, zniszczenia najemców itd. są wypowiedziami osób, które z rynkiem nieruchomości, z prawdziwymi praktykami biznesu, nie mieli ani chwili styczności.

Żaden z inwestorów, których znam, a którzy z rynku regularnie 'wyrywają najlepsze kąski’ nie schyliłby się po 4%-5% netto, gdyż okazje kilkukrotnie lepsze lądują na ich stole co najmniej raz w miesiącu. Nawet odsprzedając je dalej, pozwalają kolejnemu inwestorowi równie godnie zarobić – na wyremontowaniu i dalszej odsprzedaży czy przerobieniu danego mieszkania na tzw. 'gotowca’.

I tu dochodzimy do kluczowej kwestii, przez którą moja nadrzędna opinia brzmi: unikaj REITów póki tylko możesz. Jeśli jesteś w stanie włożyć trud, pot i tonę wysiłku w znalezienie rynkowej okazji, sprawdzenie jej pod kątem prawnym, wyremontowanie i odpowiednie zarządzanie najmem, Twoja praca opłaci Ci się 10-krotnie bardziej niż inwestowanie w REITy.

Jest jednak jeden szkopuł związany z inwestycją w nieruchomości – możliwe, że odpowiedni kapitał na inwestycję uzbierasz dopiero za kilka lat. Co wówczas masz zrobić?

Właśnie dla Ciebie inwestycja w REITy będzie idealnym wyborem na obecne, kryzysowe czasy, gdyż jest ona:

Słowem, będziesz miał korzyści z inwestycji w nieruchomości bez jakichkolwiek bolączek związanych z ekipami remontowymi czy niepłacącymi najemcami. Brzmi prawie jak ideał? Tak, ale tylko pod jednym warunkiem – będziesz wiedział jaki REIT wybrać.

I tu pojawia się problem 99,99% inwestorów, którzy z uwagi na całe to zagmatwanie rynku inwestycyjnego wybierają lokatę. Może nie zarobią, deczko stracą ale przynajmniej nie mają bólu głowy i śpią 'bezpiecznie’.

Tyle że dla Ciebie takie 'bezpieczeństwo’, które daje Ci GWARANCJĘ straty nie powinno w ogóle się tak nazywać. Jeśli, jak pisałem w poprzednim mailu, choć liznąłeś tematyki finansów osobistych wiesz, że zasada nr 1 jakichkolwiek inwestycji to nie tracić. A lokaty i obligacje wręcz Cię na to skazują.

Dlatego z pomocą przychodzi MPB i Strategia Tytanów, która przez najbliższe 2-5 lat zatroszczy się o Twoje oszczędności. I nie tylko nie narazi Cię na stratę, ale wręcz ZAGWARANTUJE CI ZWROT PRZEKRACZAJĄCY INFLACJĘ.

Wiem, wiem, wszystko wydaje się brzmieć zbyt dobrze, żeby było prawdziwe, ale idźmy dalej – w końcu jeśli rzeczywiście tak jest, to liczby pokażą swoje, prawda?

A skoro wiemy, że REITy dają świetne wyważenie między bezpieczeństwem a stopą zwrotu, ale nie wiemy jaki najlepiej wybrać, trzeba tylko przeanalizować niecałe 200 REITów, jakie znajduje się na rynku amerykańskim i…

…żartuję, oczywiście. Zrobiłem to za Ciebie, dla Ciebie – bo robię to na co dzień dla tych, którzy już wdrażają w życie Strategię Tytanów.

I spośród prawie 200 REITów, znalazłem dla Ciebie prawdziwą perełkę.

Nie jest sztuką wybrać REIT, który da Ci kilka procent zysku z tytułu wypłaty dywidend i nic ponadto. Takie podejście, prezentowane przez 'guru inwestowania’, którzy wybierają solidne REITy na podstawie ich analizy fundamentalnej oraz wysokości wypłacanych inwestorom odsetek nie jest niczym szczególnym. Ot, kolejne zwyczajne rekomendacje i analizy, jakich w Internecie można znaleźć tysiące.

Aby znaleźć jednak REIT wyjątkowy, który da ci gwarancję zysku i ochrony kapitału na najbliższe 2-5 lat, nie możesz podchodzić do tematu wyłącznie z analitycznego punktu widzenia.

Fundamenty biznesu to nie wszystko – musisz nie tylko znaleźć idealny REIT, który ma solidne podstawy biznesowe, ale także odpowiednio wstrzelić się w moment jego kupna. Słowem, odnaleźć idealnie prosperujący REIT (czego już i tak nie jest w stanie zrobić 99,99% osób na świecie), który obecnie jest na tzw. rynkowej przecenie.

Inwestorskie Trio: Fundament, Ryzyko i Timing

W 2020 roku rynek nieruchomości na wynajem na całym świecie tąpnął. Niewiele firm było przygotowanych na permanentnie przedłużające się lockdowny, zakazy, obostrzenia, zdalne nauczanie, home office itd.

Dlatego w Marcu widzieliśmy spadek notowań praktycznie wszystkich REITów. Włącznie z REITem, którego miałem na swojej tzw. watchliście, a którego można znaleźć na giełdzie NYSE (New York Stock Exchange). Spójrz tylko na ten wykres:

Zaznaczony na żółto obszar to właśnie marcowy dołek i majowa powtórka, która była swego rodzaju testem tego, czy kurs ma szansę spaść jeszcze niżej. Nie spadł – to pierwsza dobra oznaka. Od Maja 2020 roku, w którym kurs zaliczył dołek, dalej pnie się stabilnie w górę.

Druga rzecz natomiast jest czysto analityczna – rynek najmu w całych Stanach Zjednoczonych wraca do normalności, stąd stabilny wzrost kursu i powolny powrót inwestorów do jednostek uczestnictwa w REITach, w tym wyżej wymienionego kandydata.

Ale jeśli dobrze przyjrzałeś się powyższemu wykresowi zauważyłeś, że od początku istnienia pojedyncza jednostka uczestnictwa tego REITu mieściła się w określonym przedziale cenowym.

Zwróciłeś na to uwagę? Świetnie!

Jednostki uczestnictwa w REITach najczęściej utrzymują stabilną cenę, gdyż – zgodnie z prawem USA (oraz tamtejszej komisji ds. papierów wartościowych, czyli SECu) – muszą one wypłacać min. 90% swoich przychodów do opodatkowania w postaci dywidend. Przez to ich kurs jest w trakcie cyklu życia danego REITu stabilny z drobnymi odchyleniami, uzależnionymi od aktualnej koniunktury (czytaj – innych możliwości inwestycyjnych). Gdy jest hossa, REITy nie są aż tak atrakcyjne, bo zwykłe S&P500 może dać lepsze wyniki. Niemniej w trakcie kryzysu, gdy pierwszy kurz i pył opadną, REITy są bardzo 'cennym towarem’, a wówczas ich kurs od osiągniętego dołka wraca do swojej 'normalnej wyceny’. Z powyższym REITem jesteśmy jeszcze w momencie, w którym większość inwestorów czeka z podjęciem decyzji o zakupie.

To już jest drugi – po stabilnie rosnącym kursie – dobry sygnał dla nas. Inwestorzy wracają do tego rodzaju inwestycji, ale nie rzucili się na nie na tyle, aby kursy REITów wróciły do poziomów sprzed pandemii. Można powiedzieć, że obecnie wyżej wymieniony REIT jest na ok. 30% przecenie względem swojej długoterminowej średniej.

Dlaczego inwestorzy jeszcze w pełni nie powrócili do REITów? Bo sytuacja dotycząca pandemii i kolejnych fal jest, patrząc na ogół kraju jakim są Stany Zjednoczone, niejednoznaczna. Poszczególne stany kontynuują obostrzenia, a inne je zdejmują i zapowiadają brak wprowadzania dalszych kroków.

Ale to jest właśnie moment, w którym inwestorzy patrząc na las, nie dostrzegają pojedynczych drzew.

W USA najbardziej pro-republikańskie stany są w 100% anty-pandemiczne, tzn. nie przyjmują w ogóle retoryki rządowej i zniosły jakiekolwiek obostrzenia dla ludzi czy biznesów. Słowem, pandemia w życiu codziennym odeszła tam do historii. Nie ma jej, nie istnieje.

Najbardziej anty-pandemiczne są stany: Floryda, Teksas, Arizona, a tuż za nimi reszta ich republikańskich sąsiadów, czyli m.in. Georgia i Kolorado.

I tu ów REIT wyłania nam się jako prawdziwa perełka.

Ma on nieruchomości zlokalizowane obecnie w dwóch stanach: Arizonie oraz Teksasie. Co więcej, planuje on ekspansję na… zgadłeś! Florydę oraz Georgię, Północną Karolinę, Tennessee oraz Kolorado. Wszystko to są stany republikańskie, które zniosły wszystkie obostrzenia, a także nie planują na jesieni wprowadzać jakichkolwiek lockdownów! Spójrz tylko na ten obrazek z prezentacji dla inwestorów na rok 2021:

Nawet jeśli cały świat ogłosi 4tą, 5tą czy 10tą falę, te stany pozostaną nieugięte, a przychodu z najmu nieruchomości w tych stanach będą stabilne – w odróżnieniu do reszty kraju. I tu dochodzimy do drugiego słowa na dziś, po bezpieczeństwie – stabilności.

Wyselekcjonowany przeze mnie spośród ponad 200-tu kandydatów REIT ma więc nie tylko bezpieczny biznes, ale również stabilną perspektywę wzrostu na najbliższe 2-5 lat. Część inwestorów, którzy specjalizują się w rynku nieruchomości już to dostrzegła – stąd wzrost kursu z majowego dołka na obecne poziomy na przestrzeni zaledwie kilku miesięcy.

Dla mnie jednak priorytetem było wówczas bezpieczeństwo, więc mimo że miałem go na liście obserwowanych spółek na oku od jakiegoś czasu i cena była atrakcyjna, w Maju 2020 roku nikt nie wiedział w którą stronę pójdzie rynek.

To się dzisiaj zmieniło. A nam została zatem do zweryfikowania tylko zyskowność.

Po pierwsze, pisałem już o tym, że obecnie akcje REIT ten jest na ok. 30% przecenie. Gdy kurs wróci do swojego normalnego poziomu, zwrot z kapitału w ciągu najbliższych 5-ciu lat wyniesie od 8,45% do 11,84%. To już jest ponad 2-krotnie więcej niż prognozowana inflacja!

Tyle, że piękno REITów nie leży w ich zmienności. Ba, powiem inaczej – piękno REITów leży w stabilności ich kursu i fakt, że można tego kandydata na REIT wszechczasów kupić na takiej przecenie to rzecz niespotykana w jego dotychczasowej 10-letniej historii i obydwaj powinniśmy to traktować jako super-okazję do zakupów.

Prawdziwym pięknem REITów jest to, że przeznaczają one – najczęściej – ponad 90% wpływów z czynszów na wypłatę dywidend dla akcjonariuszy, czyli dzielą się swoim zyskiem z inwestorami. Robią to, aby móc pozyskiwać dalszy kapitał na kolejne inwestycje, poprzez emisję kolejnych jednostek i akumulację pozostałych zysków.

I tak REIT ten wypłaca dywidendę co miesiąc (!), która wynosi obecnie w skali roku 0,43 USD na akcję. Stanowi to zwrot ok. 5,3% rocznie! Ale poczekaj na prawdziwą wisienkę na torcie.

Z powodu pandemii w 2020 roku wspomniany przeze mnie REIT obniżył poziom wypłaty dywidendy do bezpiecznych 48% zysków operacyjnych, co jako zdarzenie jest prawdziwym ewenementem w historii REITów (rzadko który REIT w historii rynku USA wypłacał poniżej 50% z zysków operacyjnych).

Gdy biznes w 2021 roku się ustabilizuje, a nowe inwestycje Whitestone zostaną obłożone najemcami, wszystko – włącznie z dywidendą – wzrośnie. Poprzedni poziom dywidendy oscylował w okolicy wartości 0,90 USD w przeliczeniu na akcję, co dawało wówczas zawrotne 7,3% rocznie.

Idealny Moment

Połączmy to wszystko w całość, gdyż ogromny potencjał tego REITa drzemie właśnie w połączeniu potencjału wzrostowego z objętą przez jego zarząd strategią oraz dostarczanymi inwestorom wynikami.

Obecnie możesz kupić jednostkę wyselekcjonowanego przeze mnie REITa na 30% przecenie. Kwestią czasu jest, gdy szeroki rynek zorientuje się, że ta perełka ma nieruchomości wyłącznie w anty-lockdownowych stanach, co spowoduje wzrost sięgający do 50% obecnej jego wartości.

Ponadto, w ciągu najbliższych ~5 lat, gdy o obecnym kryzysie już nikt nie będzie mówił, z dywidend REIT ten wypłaci Tobie łącznie ok. 3 USD (zakładając stopniowy powrót do stanu sprzed pandemii).

Daje to w sumie wartość końcową inwestycji, która przyniesie Ci na przestrzeni najbliższych pięciu lat roczną stopę zwrotu rzędu 14,87%!

Mamy więc bezpieczny biznes, który od ponad dekady ciągle się rozwija, stabilny wzrost kursu od czasów pandemicznego dołka, a także zyskowność dającą perspektywę uzyskania stopy zwrotu 3 razy większej od inflacji, rok w rok przez najbliższe 5 lat.

Co więcej, REIT ten obecnie gwarantuje Ci zwrot roczny rzędu 5,3% rocznie!

Pamiętaj, że REITy wypłacają dywidendy co miesiąc z uzyskiwanych wpływów z czynszów, a ów kandydat w całym pandemicznym i lockdownowym 2020 roku uzyskał wskaźnik obłożenia na poziomie 88%-90%, zdecydowanie potwierdzając słuszność objętej przez nich strategii zakupu nieruchomości w kluczowych dzielnicach największych stanowych miast.

Porównaj to teraz z lokatą i obligacjami.

Lokaty (i obligacje) dadzą Ci gwarancję straty, czyli czego byś nie zrobił to i tak będziesz za 3 lata 1q% 'do tyłu’. Inwestując w mojego kandydata, masz gwarancję pobicia inflacji, a dodatkowo potencjał na kolejne 10% zwrotu rocznie.

Wiem, że założenie lokaty na koncie to 5 minut pracy, ale założenie konta u brokera to 10 minut, a kliknięcie w trzyliterowy symbol i kupienie odpowiedniej ilości akcji to również zaledwie kilka kliknięć. Kilka kliknięć, które sprawią, że Twoje 10 000 PLN za 5 lat to nie będzie 10 719 PLN z lokaty, ale nawet 11 487 PLN za rok czy 20 000 PLN za 5 lat.

Co więcej, konto u wyżej większości brokerów założysz, nie przeznaczając na to więcej niż 10 000 PLN depozytu, a nie mają one żadnego górnego limitu inwestycyjnego i nie zamrażają Twoich pieniędzy na określony czas.

Lokaty? Najczęściej mają limit 10 000 PLN i blokują w pełni Twoje środki dopóki nie skończy się okres ich trwania (inaczej nie dostaniesz ani złotówki zysku).

Zobacz, jeśli masz na koncie 100 000 PLN i wszystko włożyłbyś w lokatę, to miałbyś na koncie zaledwie 7 198 PLN czystego zysku po pięciu latach. A wkładając 10-krotnie mniejszą kwotę w REIT Twój zysk może wynieść nawet 10 000 PLN!

Dalej masz dostęp do 90 000 PLN, a zaledwie 1/10 Twojego kapitału bardzo, ale to bardzo ciężko pracuje w pełni bezpieczny i gwarantowany brakiem straty sposób.

To jest właśnie sekret bogatych – inwestowanie w odpowiednie aktywa. Ale w taki sposób, by odpowiednio zabezpieczyć swoje środki, a także uzyskać gwarancję osiągnięcia odpowiednich wpływów, co z grubsza w świecie finansów nazywa się ładnie 'zarządzaniem ryzykiem inwestycyjnym’ lub po prostu risk-management.

Tej wiedzy nie znajdziesz w szkole, nie przeczytasz o niej w codziennych gazetach i nie usłyszysz w wieczornych wiadomościach, nieprawdaż?

Na próżno też jej szukać w Dzień Dobry TVN (chociaż Twój dzień byłby 'Bardzo Dzień Dobry’, gdybyś takie wieści usłyszał przed 10-tą rano), ale nie tylko – guru internetowego tradingu wolą straszyć Cię kryzysem na 3 lata przed jego nadejściem, pozbawiając Cię szalonych zysków końcówki hossy czy też bajdorzyć o tym, co będzie się działo w kryzysie, kreśląc scenariusze tak czarne, że nie powstydziłby się ich sam Stephen King.

A Ty, słysząc to wszystko, stronisz od trzycyfrowych zysków i czekasz na-nie-wiadomo-co, bo 'guru grzmią’…

Prawdziwa strategia inwestycyjna to taka, która nie tylko da Ci zarobić w hossie, ale również uchroni Cię przed kryzysem. W wywiadzie dla kanału Wojtka Woźniczki wprost mówiłem o tym, że moja strategia na kryzys nie różni się od strategii na hossę niczym – jest dokładnie taka sama.

I co najlepsze, publicznie udostępniony portfel MPB w trakcie ostatnich niespełna 3 lat dał inwestorom zarobić średnio 60,63% rocznie, z łączną stopą zwrotu 277%.

Bezpiecznie, stabilnie i zyskownie. To jest moja dewiza i chciałbym, abyś Ty wreszcie zmienił swoje myślenie na temat inwestowania, aby ta dewiza była również i Twoją.

Bonus Dla Ciebie

Nie byłbym sobą, gdybym w tym miejscu zostawił Cię bez ujawnienia, cóż to za wspaniały REIT odnalazłem na rynku. Kusiłem Cię i kusiłem, pora więc na przysłowiową wisienkę na torcie (gdzie tortem niech będzie powyższy artykuł i wiedza za nim stojąca).

Wystarczy, że poniżej podasz mi swój adres e-mail, a będziesz mógł pobrać kilku stronnicowy raport na temat tego REITa oraz – nie byłbym sobą, gdybym nie przygotował dla Ciebie czegoś ekstra – kolejnej firmy, która jako zabezpieczenie dla Twojej gotówki niemal nie ma sobie na rynku równych. Jest to firma, która jest rodzinnym biznesem, której przewodzi obecnie wnuczka pierwotnego założyciela i która z uwagi na uwarunkowania prawne wypłaca swoim akcjonariuszom sowite dywidendy.

Z tymże, nie są one oficjalnie raportowane! To znaczy, gdy spojrzysz na oficjalne dywidendy, będą one niewiele lepsze od lokat na koncie w banku. Niemniej by owa wnuczka zachowała pakiet kontrolny akcji w firmie i mogła jednocześnie wypłacać sobie pensję w postaci dywidend, musi robić to przez tzw. specjalne dywidendy, które nie są ujawniane w żadnych raportach.

Łącznie jednak specjalne dywidendy dają inwestorom ok. 6%-7% wypłat rocznie, co w połączeniu z potencjałem wzrostu akcji tej firmy daje wynik jeszcze lepszy, aniżeli przy wspomnianym REITcie.

Otrzymasz więc ode mnie dwa typy konkretnych firm, które w trakcie kryzysu dadzą Ci gwarancję utrzymania wartości Twoich pieniędzy w czasie, a dodatkowo możliwość zarobienia dwucyfrowych kwot rocznie.

Czy mógłbyś wyobrazić sobie lepszy scenariusz na najbliższe, kryzysowe lata?

Nie. Niemniej nie chcę publikować tych informacji dla wszystkich – bo z Czytelnikami, którzy znajdują się na mojej liście subskrybentów zawsze nawiązuję bliższą relację (np. czytam od nich wszystkie, absolutnie wszystkie e-maile!) i w moich newsletterach oprócz powiadomień o nowych artykułach staram się przemycić różne cenne informacje z inwestycyjnego rynku.

Dlatego jeśli chcesz mieć gwarancję pobicia inflacji, potencjał rozwinięcia skrzydeł i dołączyć do najlepiej poinformowanej społeczności inwestycyjnej w Polskiej części Internetu – zapisz się na listę poniżej i odbierz raport, w którym ujawniam nazwę i ticker najlepszego anty-kryzysowego REITa oraz firmy gwarantującej pobicie inflacji dzięki specjalnie wypłacanym dywidendom.

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *